Podmínky použití barefoot obuvi Ahinsa shoes

Děkujeme za Váš nákup :) Budeme moc rádi, pokud se Vám bude v Ahinsa shoes® pěkně chodit :) Vyrábíme je pro Vás, budeme moc rádi, když nám napíšete, jak jste spokojeni :) Pokud máte jakékoliv dotazy, prosím neváhejte nás kdykoliv kontaktovat (viz sekce “kontakt” na našich webových stránkách www.ahinsashoes.com).

Péče o obuv

Při obouvání prosím používejte lžíci, nesešlapujte patní část. Obuv nikdy neperte v pračce, nesušte u přímých zdrojů tepelného záření, nevystavujte teplotám vyšším než 50°C a nevystavujte dlouhodobě přímému slunečnímu záření. Každý materiál vyžaduje specifický způsob údržby a čištění, viz. přiložený dokument o vlastnostech a údržbě obuvi. Vždy noste s ponožkami. Po vyzutí vždy prosím zkontrolujte jestli není obuv uvnitř vlhká/zapocená a případně jí před dalším použitím důkladně vysušte.

Výběr velikosti

Obuv Vás nikdy nesmí tlačit nebo nějak omezovat ! Neměla by však také na noze „plandat“. Obuv je vhodné zkoušet se „standardní ponožkou“, v plném zatížení a v zapnutém/zašněrovaném stavu (při zapnutí/zašněrování se pata „usadí“ do patní části). Při zkoušení je vhodné ve stoji zvednout patu jedné nohy a opřít se pouze o prsty – při tomto manévru se prsty lehce posouvají v botě dopředu a zjistíte tak, jestli Vám zůstává dostatek volného místo před prsty. Ideální je také v plně zašněrované či zapnuté obuvi udělat několik kroků.

V modelové řadě „Sundara“ je kvůli designu maximální šířka boty pro prsty cca 1-2cm před špicí boty. Tzn. u těchto modelů můžete mít před prsty klidně až 1-2 cm volného místa (1cm u menších velikostí 2 cm u větších velikostí). Nikdy by však tento nadměrek neměl způsobovat „zakopávání“ při chůzi. Naopak v modelové řadě „Paws“ stačí opravdu jen „trošku volného místa před prsty“.

Bezpečnostní upozornění

Obuv nemusí být vhodná pro každého. Existují situace, místa a diagnózy, které použití této obuvi vylučují. Vždy se prosím poraďte s lékařem. Obuv není určena pro děti do 3 let a osoby s délkou nohy menší než 165 mm. Pokud obuv užívá nebo bude užívat osoba nezletilá nebo osoba, za kterou máte zodpovědnost, jste povinni dbát, aby tato osoba dodržela všechny níže uvedené pokyny (sama nebo s Vaší pomocí).

Obuv je určena pro běžnou chůzi po zpevněném povrchu. Vždy vybírejte vhodnou velikost obuvi a typ odpovídající jejímu využití. Obuv je možné užívat i pro chůzi v mokru, avšak je nutné dbát zvýšené opatrnosti, protože na mokrém terénu se zhoršují/mění adhezní vlastnosti podrážky (zejména na mokré dlažbě nebo mokrém kameni nebo jiných typech hladkého povrchu). Před použitím ve vlhkém prostředí je vhodné obuv ošetřit impregnací. Nešlapte na ostré, kluzké, nestabilní nebo jakkoliv jinak nebezpečné plochy či předměty. Obuv není určena pro řízení automobilu, kdy z důvodu šířky obuvi může dojít k sešlápnutí dvou pedálů namísto jednoho.

Vzhledem k tomu, že se jedná o tzv. “barefoot obuv”, ve které mohou nohy fungovat téměř jako naboso, je nutné, aby i Vaše kroky a došlapy byly jemné, tiché a citlivé, jako při chůzi zcela naboso (viz cvičení níže). Ahinsa shoes nejsou ortopedickou, zdravotní, pracovní nebo trekovou obuví. Před prvním použitím obuvi prosím odstraňte samolepku umístěnou na botě upozorňující na nutnost přečtení těchto podmínek použití.

Cvičení pro nácvik citlivého došlapu

Vzhledem k tomu, že jsou Ahinsa shoes barefoot obuví, je nutné, aby i Vaše chůze v nich byla jako naboso. Znamená to zejména jemně a citlivě klást chodidla na podložku/terén, tvrdé dopady na patu mohou vážně poškodit Váš pohybový aparát. Často doporučujeme níže uvedená základní cvičení pro nácvik citlivého dopadu a až po jejich perfektním zvládnutí začít chodit naboso/v barefoot obuvi. 

Správná technika bosé chůze může mít mnoho rehabilitačních benefitů, jako například stimulaci Vašeho mozku, aktivaci dlouhých svalových řetězců procházejících celým Vaším tělem a také aktivaci tzv. hlubokého stabilizačního systému (hluboko uložené svalové vrstvy napomáhající stabilizaci pohybového aparátu, vč. bránice a pánevního dna), udržování optimálního rozsahu kloubní pohyblivosti, ... Může být prevencí mnoha možných potíží artrotického či cévního charakteru, může snížit riziko úrazu, zlepšit rovnováhu a kordinaci, Vaši výkonnost … Veškeré výše uvedené informace jsou pouze obecného a informativního charakteru a nemusí platit pro Vás. Vždy se prosím poraďte se svým lékařem. Stejně tak veškerá níže uvedená cvičení (ale i samotná bosá chůze/chůze v barefoot obuvi) nemusí být vhodná pro každého, proto se prosím před jejich prováděním vždy poraďte se svým lékařem.

1. cvičení

  • postavte se naboso v tichém prostředí ideálně na tvrdší podlahu a zacpěte si uši
  • zkuste začít chodit a poslouchejte, jestli slyšíte otřesy při kontaktu chodidla s podložku (zejména jestli slyšíte tvrdý dopad na patu)
  • pokud ano, zkuste chůzi zjemnit natolik, že nebudou slyšet žádné otřesy
  • jakmile se toto naučíte v nízké rychlosti, zkoušejte postupně plynule zrychlovat, aby jste se naučili tuto koordinaci jemného a citlivého kladení chodidla na podložku i ve větších rychlostech

2. cvičení

  • zkuste při běžné chůzi vnímat/cítit Vaše plosky - tímto pouhým vnímáním většinou automaticky docílíte jemného a citlivého kladení nohy/plosky na podložku :)

Odpovědnost za vady

Udělali jsme maximum pro to, aby Vám boty dlouho sloužily k Vaší spokojenosti. Pokud by se i přesto vyskytl důvod k reklamaci, uplatněte jí prosím v místě, kde jste výrobek zakoupili.

Upozorňujeme, že se jedná o tzv. „barefoot obuv“, která je koncipována tak, aby v ní noha mohla fungovat co nejvíce jako naboso. Na rozdíl od běžné boty nemá různé výztuhy či zpevnění a tudíž ani její životnost nemůže být srovnatelná s běžnou obuví. Toto jsme se snažili kompenzovat výběrem těch nejkvalitnějších materiálů. Navíc výhodou barefoot obuvi je fakt, že došlapujete jemně a lehce a tak je mechanická zátěž na botu výrazně menší než u běžné obuvi.  Každý z použitých materiálů má jinou životnost, jiné vlastnosti i jiné nároky na údržbu, viz. přiložený dokument o vlastnostech a údržbě Vámi vybraného modelu obuvi. U barefootové obuvi je také přirozené "mačkání" svrškového materiálu v místech ohybu boty při chůzi (vzhledem k plné flexibilitě a nepřítomnosti různých výztuh). 

Odpovědnost za vady nelze zaměňovat s životností, která se projevuje opotřebením v důsledku běžného, obvyklého užívání. Odpovědnost za vady se nevztahuje na potíže způsobené nesprávným užíváním.

Spolu s reklamovaným zbožím prosím dodejte i popis reklamované vady, originál nebo kopii pořizovacího dokladu (účet, faktura) a své kontaktní údaje (jméno, příjmení, adresa, telefon a email). K reklamaci je třeba předkládat obuv kompletní, vyčištěnou, zbavenou všech nečistot a hygienicky nezávadnou. Reklamace musí být uplatněna bez odkladu, ihned po zjištění závady.


Lékaři a Fyzioterapeuté o Ahinsa Shoes®

Mgr. Ludmila Dítětová


Boty Ahinsa dovolují vaší noze přirozený pohyb díky dostatečnému prostoru pro prstce. Tenká a flexibilní podrážka zase umožní optimální vnímání podložky chodidlem a tím kvalitní nastavení celého těla..VÍCE >>

MUDr. Hana Bořecká


...přední části chodidla poskytují velkorysý prostor, který je nezbytný pro správné nastavení prstů a od kterého se zároveň odvíjí i postavení celého těla...VÍCE >>

MUDr. Ivana Sivková


...prsty a celé chodidlo má naozaj priestor “prácu” pri chôdzi. Na prvý pohľad pôsobia vizuálne naozaj veľmi široko, ale veľmi rýchlo som si na to zvykla a dostala som aj veľa komplimentov na tieto krásne balerínky...VÍCE >>

Reference

co říkají naši zákazníci ?

Novinky e-mailem: slevy, akce, inspirace

s
Odesláním e-mailu souhlasíte s našimi podmínkami

   

Komfortní "ComFort" obuv

...navrženy fyzioterapeuty pro Váš zdravý a přirozený pohyb a zároveň maximální pohodlí ...

Barefoot boty / bosé boty / naboso

...je speciální kategorie obuvi konstruovaná tak, aby v ní mohly Vaše nohy fungovat co nejvíce jako naboso. Barefoot boty jsou lehké, flexibilní, s plným prostorem pro prsty a nemají žádný podpatek. Svoboda a radost pro Vaše nohy. Co více si přát?

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !