Ahinsa shoes jsou ty nejpohodlnější boty na trhu – to garantujeme.

Že jsou Ahinsa shoes boty, které vám umožní zdravou chůzi, už víte. Víte ale taky, že jsou to nejpohodlnější (nejkomfortnější) boty na trhu i díky svým ostatním vlastnostem jako je například:

 • měkkost došlapu
 • prostor pro centrované prsty
 • nízká hmotnost
 • flexibilita ve všech směrech
 • excelentní adheze
 • etická výroba a etické materiály
 • kvalitní materiály: certifikované, prodyšné, voděodolné, otěruvzdorné, odvádí vlhkost?
Můžete udělat toto s materiálem jiných bot? 

   A netvrdíme to jen tak zbůhdarma.

   Znáte pohodlnější boty, které ve všech níže uvedených parametrech převyšují Ahinsa shoes? Rádi se s nimi seznámíme. Ozvěte se nám, máte u nás Ahinsa shoes za poloviční cenu.

   Měkkost došlapu

   Comfort modely Ahinsa shoes Comfort mají speciální stélku (vložku), kterou jsme vytvořili ve spolupráci s biomechanickým institutem. Skvěle vás chrání před tvrdými došlapy díky speciální měkké pěně s buněčnou strukturou, ale zároveň umožňuje prstům plný odraz, protože pěna v přední části stélky je hustší a kompaktnější.


   Prostor pro prsty

   Ahinsa shoes nabízí plný prostor pro prsty - jako žádné jiné komfortní boty ve stejné kategorii / stejného typu.

    Nízká hmotnost

    Ahinsa shoes váží už od 450g/pár ve velikosti 41.

     Flexibilita ve všech směrech

     ...a to nejen u zuté boty, ale i když jí máte na noze. Ahinsa shoes mají extra místo nad nártem, které umožňuje flexibilitu "za chodidlem" i když máte boty na noze - přizpůsobí se proto i hraně schodu apod.

     Tloušťka podrážky

     Ahinsa shoes mají podrážky už od 2 mm. Osvědčila se nám tenká a flexibilní podrážka z německé směsi Lifoprene®. Díky ní „uchopíte terén“ a vnímáte ho. Podrážka odolává opotřebení a jen tak neuklouzne.

     Excelentní adheze (odolnost proti uklouznutí)

     Nechali jsme prověřit naše podrážky v akreditované zkušební laboratoři ITC a výsledky jsou naprosto dokonalé - jejich adheze je až 2.5x vyšší než je norma. Prohlédněte si zkušební protokol.

     Nemluvě o faktu, že reálná "funkční adheze" našich podrážek je ještě vyšší, protože v terénu se podrážka dokáže skvěle přizpůsobit terénu a tak je kontaktní / styčná / adhezní plocha větší než u klasické neohebné podrážky a tudíž je i celková funkční adheze ještě mnohem vyšší než v tomto měření.

      Etická výroba a materiály

      Každá pár Ahinsa shoes se vyrábí ručně, s láskou, bez násilí na zvířatech i na lidech a s ohledem na přírodu. Podívejte se, co o nás říká nezávislá organizace Nazemi, celosvětově monitorující pracovní podmínky:  

      Kvalitní high-tech materiály

      Naše materiály mají jednu z nejpřísnějších certifikací zdravotní nezávadnosti >>, Náš CF+ (Cruelty Free high performance material) je unikátní evropský "high-end" výrobek, který nabízí vlastnosti klasické kůže, ale ve všech svých materiálových vlastnostech jí výrazně převyšuje:

       Výsledky měření dle normy UNE - EN ISO 20344:2011.

       Test CF+ Norma
       Propustnost pro vodní páru (mg/cm2*h) 2,2 >=0.8
       Koeficient vodního proudu (mg/cm2) 20,2 >=15
       Odolnost proti oděru (počet cyklů bez poškození)

       za sucha: 100000

       za mokra: 50000

       za sucha: 51200

       za mokra: 25600

       Stálobarevnost při oděru (g*s)

       za sucha: >3

       za mokra: >3

       za sucha: >3

       za mokra: >3

        

       Garance "nejlepší barefoot boty na trhu" se vztahuje na všechny modely z materiálu CF+ a vyhrazujeme si právo změnit její podmínky.