Náš příběh

lukas-klimpera2Ahinsa shoes® je příběh fyzioterapeuta Lukáše Klimpery a jeho hledání takových bot, které by nechávaly nejen naše nohy, ale i celé tělo fungovat přirozeně, zdravě a štastně + aby byly eticky vyráběné jen z těch nejkvalitnějších materiálů a neobsahovaly součásti ze zabitých zvířat. Největší inspirací pro toto Lukášovo hledání byl jeho jogový Mistr Vishwaguru Paramhans Svámí Mahéšvaránanda a fyzioterapeutka Clara Lewitová, která jej již při studiích fyzioterapie na Karlově Univerzitě nadchla svým geniálním-citlivým-lidským přístupem

Hnacím motorem byli pacienti z Lukášovy praxe, kteří často po úspěšné terapii vklouzli do bot, které opět zcela "rozhodily" celý jejich pohybový aparát. Hledal pro ně (i pro sebe) takové boty, které by jejich nohám i jejich tělu umožňovaly přirozenou funkci. Bylo to v době, kdy se Lukáš začínal stále více zajímat o to, co stojí za tím, než se mu nějaký výrobek dostane do ruky. Tato zjištění byla často tak šokující, že se stala "palivem" motoru celého projektu. I krásná výchova Lukášových rodičů, vytrvalost jeho otce a citlivý přístup jeho matky (a její heslo "líná huba holý neštěstí") vytvořily pevnou základnu, na které mohl celý projekt vyrůst.

Tím to celé začalo. Následovalo hledání způsobu výroby, materiálů, modelů, a to nejdůležitější - kolegů, kteří měli zájem celý projekt spoluvytvářet.

Hned od počátku dbal Lukáš na etickou výrobu s ohledem na přírodu a zdraví nejen všech klientů, ale také zaměstnanců a spolupracovníků celé firmy. Proto se řídíme jednoduchými principy: zdravá, kvalitní obuv vyráběná s ohleduplností a láskou. 

Ahinsa shoes® jsou tu pro Vás. Bez Vás bychom byli ničím. Mockrát děkujeme za vše :)

Firemní video

Co znamená "Ahinsa"

Ahinsa je starý védský výraz, který lze přeložit jako "nenásilí". Znamená to vznešený a zodpovědný způsob života a uvažování.

V tomto duchu vyrábíme naše boty :

  • bez násilí na našem vlastním zdraví - boty jsou koncipovány ve spolupráci s fyzioterapeuty tak, aby co nejméně limitovaly Váš pohyb, Vaši přirozenost - cítíte se v nich téměř jako naboso :)
  • bez násilí na zvířatech - boty jsou 100% vegetariánské / veganské, neobsahují části ze zabitých zvířat
  • bez násilí na lidech - snažíme se o "fair trade" etickou výrobu bez vykořisťování a zneužívání výrobních pracovníků

Ocenění

Ahinsa shoes® získali plno ocenění a skvělých výsledků v nezávislých testech. Mockrát za ně děkujeme :) Ale vždy je tím nejlepším oceněním spojená reakce Vás, našich milých zákazníků :) 

FB_IMG_1572349334000

Principy Ahinsa shoes®

Vyrábíme obuv navrženou fyzioterapeuty, která má přínos pro celkové zdraví člověka. Funkce Ahinsa shoes® byla ověřena na Masarykově Univerzitě v Brně (více informací >>).

ahinsa-feet-02

Vysokou kvalitu našich produktů jsme schopni zajistit díky ruční výrobě z top materiálů dostupných na evropském trhu. Všechny materiály jsou 100% veganské a maximálně ohleduplné k životnímu prostředí. Celá firma je postavena na etickém přístupu. Podrobněji se vše dočtete v záložce Naše principy.

Naši přátelé, partneři a klienti

Postupně jsme začali spolupracovat s mnohými odborníky a profesionály ve svém oboru. Rádi bychom jim všem zde řekli velké díky, jelikož bez nich by bylo mnoho našich projektů neuskutečnitelných. Rovněž patří i velké díky Vám, našim klientům. I Vy nás každý den inspirujete a pomáháte nám usilovat o to být lepší a tvořit zdravou, veganskou a stylovou obuv, která má, jak věříme, i jistý přesah. Tak ať se dobře nosí !


info@ahinsashoes.com

© Ahinsa shoes : healthy | vegan | fair 

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !