Konopí je jednou z nejekologičtějších a nejvšestrannějších přírodních přadných rostlin na světě – je to vlastně jedna z prvních přadných rostlin v historii.

Vlákna z konopí jsou silnější a pevnější než většina látek, a v porovnání s jemnými vlákny bio-bavlny, či bambusu jsou jeho vlákna hrubší.  Ke svému růstu nepotřebuje konopí žádné pesticidy, protože přirozeně roste velmi rychle, že se s ním nemůže rovnat ani plevel. Je také velmi odolné proto škůdcům, kterým moc nechutná. Stačí mu také minimum závlahy. Tkaniny z konopí mají antibakteriální vlastnosti a fungují jako UV-filtr, kdy odfiltrují až 95% slunečního záření. Konopí je používáno k výrobě provazů, tašek, oblečení, klobouků, izolace; je vhodné téměř pro cokoli. 
Zajímavé určitě je, že z konopí byla vyrobena první americká vlajka, a že je k výrobě svých prvních džín použil i Levi Strauss. A když bylo dobré Levimu, my v Ahinsa Shoes jsme jím také nemohli pohrdnout!
Pro výrobu našich bot jsme zvolili vysokogramážní konopí (845g/155cm šířky), pěstované i zpracované v EU.
Údržba: jako u většiny našich bot, doporučujeme pouze otírat vlhkým hadříkem, případně použít jemné přírodní mýdlo. Vhodná je také impregnace proti vlhkosti a nečistotám. 


info@ahinsashoes.com

© Ahinsa shoes : healthy | vegan | fair 

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !