Konopí je jednou z nejekologičtějších a nejvšestrannějších přírodních přadných rostlin na světě – je to vlastně jedna z prvních přadných rostlin v historii.

Vlákna z konopí jsou silnější a pevnější než většina látek, a v porovnání s jemnými vlákny bio-bavlny, či bambusu jsou jeho vlákna hrubší.  Ke svému růstu nepotřebuje konopí žádné pesticidy, protože přirozeně roste velmi rychle, že se s ním nemůže rovnat ani plevel. Je také velmi odolné proto škůdcům, kterým moc nechutná. Stačí mu také minimum závlahy. Tkaniny z konopí mají antibakteriální vlastnosti a fungují jako UV-filtr, kdy odfiltrují až 95% slunečního záření. Konopí je používáno k výrobě provazů, tašek, oblečení, klobouků, izolace; je vhodné téměř pro cokoli. 
Zajímavé určitě je, že z konopí byla vyrobena první americká vlajka, a že je k výrobě svých prvních džín použil i Levi Strauss. A když bylo dobré Levimu, my v Ahinsa Shoes jsme jím také nemohli pohrdnout!
Pro výrobu našich bot jsme zvolili vysokogramážní konopí (845g/155cm šířky), pěstované i zpracované v EU.
Údržba: jako u většiny našich bot, doporučujeme pouze otírat vlhkým hadříkem, případně použít jemné přírodní mýdlo. Vhodná je také impregnace proti vlhkosti a nečistotám. 


Lékaři a Fyzioterapeuté o Ahinsa Shoes®

Mgr. Ludmila Dítětová


Boty Ahinsa dovolují vaší noze přirozený pohyb díky dostatečnému prostoru pro prstce. Tenká a flexibilní podrážka zase umožní optimální vnímání podložky chodidlem a tím kvalitní nastavení celého těla..VÍCE >>

MUDr. Hana Bořecká


...přední části chodidla poskytují velkorysý prostor, který je nezbytný pro správné nastavení prstů a od kterého se zároveň odvíjí i postavení celého těla...VÍCE >>

MUDr. Ivana Sivková


...prsty a celé chodidlo má naozaj priestor “prácu” pri chôdzi. Na prvý pohľad pôsobia vizuálne naozaj veľmi široko, ale veľmi rýchlo som si na to zvykla a dostala som aj veľa komplimentov na tieto krásne balerínky...VÍCE >>

Reference

co říkají naši zákazníci ?

Novinky e-mailem: slevy, akce, inspirace

s
Odesláním e-mailu souhlasíte s našimi podmínkami

   

Komfortní "ComFort" obuv

...navrženy fyzioterapeuty pro Váš zdravý a přirozený pohyb a zároveň maximální pohodlí ...

Barefoot boty / bosé boty / naboso

...je speciální kategorie obuvi konstruovaná tak, aby v ní mohly Vaše nohy fungovat co nejvíce jako naboso. Barefoot boty jsou lehké, flexibilní, s plným prostorem pro prsty a nemají žádný podpatek. Svoboda a radost pro Vaše nohy. Co více si přát?

ask@ahinsashoes.cz        facebook.com/ahinsashoes/

© Ahinsa shoes & Walk free s.r.o. 2018

Naše weby: Bosé boty | Boty naboso | Hemp shoes (konopné boty)Recycled shoes (recyklované boty)

Website by Bits.cz

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !