Konopí je jednou z nejekologičtějších a nejvšestrannějších přírodních přadných rostlin na světě – je to vlastně jedna z prvních přadných rostlin v historii.

Vlákna z konopí jsou silnější a pevnější než většina látek, a v porovnání s jemnými vlákny bio-bavlny, či bambusu jsou jeho vlákna hrubší.  Ke svému růstu nepotřebuje konopí žádné pesticidy, protože přirozeně roste velmi rychle, že se s ním nemůže rovnat ani plevel. Je také velmi odolné proto škůdcům, kterým moc nechutná. Stačí mu také minimum závlahy. Tkaniny z konopí mají antibakteriální vlastnosti a fungují jako UV-filtr, kdy odfiltrují až 95% slunečního záření. Konopí je používáno k výrobě provazů, tašek, oblečení, klobouků, izolace; je vhodné téměř pro cokoli.  Pro výrobu našich bot jsme zvolili vysokogramážní konopí (845g/155cm šířky), pěstované i zpracované v EU. 
Zajímavé určitě je, že z konopí byla vyrobena první Americká vlajka, a že je k výrobě svých prvních džín použil i Levi Strauss. A když bylo dobré Levimu, my v Ahinsa Shoes jsme také nemohli pohrdnout!
Údržba: jako u většiny našich bot, doporučujeme pouze otírat vlhkým hadříkem, případně použít jemné přírodní mýdlo. Vhodná je také impregnace proti vlhkosti a nečistotám. 


Reference

co říkají naši zákazníci ?

Novinky e-mailem: slevy, akce, inspirace

Odesláním e-mailu souhlasíte s našimi podmínkami

   

Barefoot boty / bosé boty / naboso

...je speciální kategorie obuvi konstruovaná tak, aby v ní mohly Vaše nohy fungovat co nejvíce jako naboso. Barefoot boty jsou lehké, flexibilní, s plným prostorem pro prsty a nemají žádný podpatek. Svoboda a radost pro Vaše nohy. Co více si přát?

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !