Recovertex - to je zcela nový druh příze, utkán z recyklované bavlny v kombinaci s organickou bavlnou. Nenabízí nic miň nežli komfort a trvanlivost. Textil vyrobený z Recovertex vláken může procházet recyklací znovu a znovu po mnoho životních cyklů. Takto umožňuje Recovertex skutečnou obnovitelnost v textilním průmyslu. A jak to přesně funguje? 

Textilní odpad a obnošení oděvy z celé planety se shromažďují, třídí a obnovují na farmě u rodiny Hilaturas Ferre ve Španělsku, kde se řežou, skartují a spřádají do cenných obnovených přízí. Tyto příze jsou poté pletené nebo tkané do prakticky jakýchkoliv oděvů, doplňků, domácího či průmyslového textilu. Po obnošení se vrací zpátky do továrny k Ferreovým, kde může celý proces začít od znova. 
Výběrem Recovertex výrobku podpoříte naší planetu v těchto neuvěřitelných číslech:
Ročně ušetří Recovertex
 - 43,1 miliard litrů vody
 - 156 milionů kWh (kiloWathodin) energie
 - 2,9 milionů kg textilního odpadu 
 - 60,7 milionů kg CO2 emisí
 - 4,4 milionů PET lahví
 - 3,2 milionů kg toxických chemikálií
 - 7,2 milionů m2 zemědělské plochy


Reference

co říkají naši zákazníci ?

Novinky e-mailem: slevy, akce, inspirace

Odesláním e-mailu souhlasíte s našimi podmínkami

   

Barefoot boty / bosé boty / naboso

...je speciální kategorie obuvi konstruovaná tak, aby v ní mohly Vaše nohy fungovat co nejvíce jako naboso. Barefoot boty jsou lehké, flexibilní, s plným prostorem pro prsty a nemají žádný podpatek. Svoboda a radost pro Vaše nohy. Co více si přát?

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !