Bc. et Bc. Petra Vicianová - návrhářka

Petra se narodila se v Brně, kde taky vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu textilní, obor Ruční výtvarné zpracování textilií. Pomaličku se začala seznamovat s textilem, s jeho procesem výroby i konečným zušlechťováním. Celý proces ji fascinoval. A uvědomila si, že ačkoliv s textilem denně přicházíme do kontaktu, málokdo se o něj skutečně zajímá.

Po dokončení střední školy se rozhodla pro studium na filozofické fakultě, kde si vybrala obor Teorie interaktivních médií. Studium tohoto oboru jí rozšířilo spektrum vědomostí, ze kterých čerpá dodnes, také v rámci tohoto studia absolvovala studijní stáž ve Finsku. Avšak po čas teoretického studia cítila, že jí chybí řemeslo a pocit toho, jak jí práce vzniká pod rukama. Rozhodla se tedy vrátit k objevování textilu a začala studovat na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Ateliér textilního designu jí poskytl prostor pro experimenty s materiálem a ukázal jí další možné úhly pohledu, kterými se dá textil pozorovat.
Zásadní byl pro ni studijní pobyt v Dánsku, díky kterému si začala uvědomovat environmentální dopad svých projektů. 

"Ráda objevuji svět v jeho nejmenších detailech, nechávám se inspirovat náhodou, důležitý je pro mě samotný proces a vždy se snažím hledat ta nejvíce rozumná východiska a to jak ve své tvorbě, tak v samotném životě."

Petra pro Ahinsa shoes® vytvořila individuální design bot. Motiv je na látku nanášen pomocí techniky sítotisku. Teprve poté se z látky ušije bota. Při její výrobě je zohledněn design každého použitého dílu tak, jak jej Petra navrhla, aby ladil s jednotlivými částmi boty. Každá bota je tak naprostý originál.

Jak si takové boty objednat, najdete na: https://ahinsashoes.cz/individualni-kombinace-modely


info@ahinsashoes.com

© Ahinsa shoes : healthy | vegan | fair 

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !