Jak otestovat, že chodíte správně

1. Baví vás to?

A nemyslím tím “jen” dobrý pocit, ale opravdovou radost z pohybu. Při správné chůzi se náš trup napřímí, zmizí napětí, tělo se spontánně rozdýchá a přichází pocit volnosti, lehkosti a radosti. Máte to tak? 

2. Je váš došlap tichý?

Schválně - zkuste si při chůzi bosky na nějakém tvrdším povrchu zacpat uši. Uslyšíte svůj dech a došlapy vašich nohou. Pokud jsou jemné a sotva slyšitelné, je vše v pořádku. Jestli ale slyšíte tvrdé dopady, něco ještě nefunguje jak má. Zkuste znovu potrénovat došlap tak, jak jsme se to učili ve třetí výzvě

3. Máte stabilní pánev? 

Stabilitu pánve jsme testovali v rámci druhé výzvy. Zopakujte si jednoduché cvičení - chůzi s rukama v bok. Cítíte změnu? 

4. Jsou podrážky ochozené rovnoměrně?

Po několika dnech chůze v bosobotách byste měli mít rovnoměrně ochozené podrážky - tedy patu, vnější hranu a všechny prsty. Pokud to tak je, chodíte pravděpodobně správně.

5. Je váš pohyb plynulý? 

Jak to zjistíte? Jednoduše - podívejte se na sebe v zrcadle nebo se natočte na video. Váš pohyb by měl být celistvý a harmonický

Odpověděli jste pětkrát ano?

Gratulujeme! Vypadá to, že chodíte správně a zdravě. Máte ještě někde rezervy nebo si nejste něčím jistí? Nevadí. Přeprogramovat dlouho zakódované pohybové vzorce je běh na dlouhou trať, nevzdávejte to při prvních nezdarech. Garantuji vám, že výsledek bude stát za to. 

My v Ahinsa shoes uděláme všechno pro to, abychom vám ke zdravé chůzi pomohli. Správná obuv je nezbytný předpoklad, pomoci vám může i například balanční půlválec, který jsme nedávno zařadili do našeho sortimentu. 

Pro ty z vás, kdo chtějí jít dál, chystáme v brzké době dvě nové služby, které vám dají individuální feedback na vaši chůzi. Budeme vás samozřejmě informovat :)