Aby byla obuv opravdu "zdravá", musí Vaší noze umožňovat její přirozenou funkci - a jedním z těchto "funkčních" parametrů je i plný prostor pro prsty.

Pokud mají prsty prostor, mohou být centrovány (=stav, kdy osa prstu navazuje na osu kosti záprstní) tato centrovaná pozice je základním předpokladem fyziologické funkce nejen naší nohy, ale i celého pohybového aparátu. Pokud jsou prsty centrovány, je přenos síly přes jednotlivé klouby optimální, nedochází ke ztrátě výkonu a klouby nejsou zbytečně opotřebovávány... navíc fyziologické postavení prstů je základním předpokladem centrovaného postavení celého zbytku pohybového aparátu.

Centrované prsty = osa prstu navazuje na osu kosti záprstní

Naopak, jsou-li prsty decentrovány (=vyoseny, "zmáčknuty", ...), noha nemůže být optimálně stabilizována a velmi často dochází např. k decentraci výše uložených segmentů - kotníků, kolenních kloubů, kyčelních kloubů, pánve, páteře, ...

DEcentrované prsty (palec) = osy prstů jsou mimo osy kostí záprstních


(((Aby byla obuv opravdu BAREFOOTkou, je zapotřebí dostatečného prostoru pro prsty. Proč je to tak podstatné? Principem barefoot obuvy je využití přirozené nožní opory namísto náhražky, jakou poskytuje klasická obuv v podobě pevného usazení nohy v přesně vytvarované pevné obuvy na tvrdé podrážce. Aby tato přirozená opora ovšem fungovala, respektive fungovala správně, je nutné, abychom využívali i opory prstních článků. To je znemožněno, pokud násilně stlačíme prsty k sobě. my dokonce už nemusíme prsty ani nějak stlačovat, jelikož za leta špatného obouvání si již prsty přivykly chybnému rozložení a drží u sebe samovolně. V případě, že však nosíme barefoot obuv s dostatečním prostorem v oblasti prstů, začnou se postupně prsty od sebe zase vzdalovat a vytvářet tak pevnou oporu ve správném rozložení. Pro urychlení tohoto procesu můžete využít také lékaři běžně doporučované Corret Toes (jak vidíte na fotografii).)))

Boty od Ahinsa shoes takový dostatek prostoru poskytují. To je i jeden z hlavních důvodů, proč naši klienti už nemohou kupovat žádnou jinou obuv :-) Navíc poskytujeme i extra širokou, také velmi žádanou, obuv v úpravě Professional. Oproti našim běžným modelům poskytuje Professional ještě více místa pro prsty. Tím se zároveň stává nejširší botou na trhu! Takže pokud potřebujete extra prostor pro prsty - buďte Professional = náš barefoot model bez kompromisu.

Tuto variantu si však můžete objednat u jakéhokoli modelu (není možné objednat na lifo podrážce, ale rádi Vám jakoukoliv botu vyrobíme na jiné podrážce :) ).

Pokud by Vás zajímaly další informace o Correct Toes, neváhejte navštívit stránky výrobce:
https://www.correcttoes.com/ #correcttoes


Lékaři a Fyzioterapeuté o Ahinsa Shoes®

Mgr. Ludmila Dítětová


Boty Ahinsa dovolují vaší noze přirozený pohyb díky dostatečnému prostoru pro prstce. Tenká a flexibilní podrážka zase umožní optimální vnímání podložky chodidlem a tím kvalitní nastavení celého těla..VÍCE >>

MUDr. Hana Bořecká


...přední části chodidla poskytují velkorysý prostor, který je nezbytný pro správné nastavení prstů a od kterého se zároveň odvíjí i postavení celého těla...VÍCE >>

MUDr. Ivana Sivková


...prsty a celé chodidlo má naozaj priestor “prácu” pri chôdzi. Na prvý pohľad pôsobia vizuálne naozaj veľmi široko, ale veľmi rýchlo som si na to zvykla a dostala som aj veľa komplimentov na tieto krásne balerínky...VÍCE >>

Reference

co říkají naši zákazníci ?

Novinky e-mailem: slevy, akce, inspirace

s
Odesláním e-mailu souhlasíte s našimi podmínkami

   

Komfortní "ComFort" obuv

...navrženy fyzioterapeuty pro Váš zdravý a přirozený pohyb a zároveň maximální pohodlí ...

Barefoot boty / bosé boty / naboso

...je speciální kategorie obuvi konstruovaná tak, aby v ní mohly Vaše nohy fungovat co nejvíce jako naboso. Barefoot boty jsou lehké, flexibilní, s plným prostorem pro prsty a nemají žádný podpatek. Svoboda a radost pro Vaše nohy. Co více si přát?

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !