Obuv a kolenní klouby

Kolenní kloub je spojnicí kloubu kyčelního (pánve, páteře, ...) a nohy. Tudíž i nastavení a funkce nohy mají zásadní vliv na správnou funkci kloubu kolenního. Pro kloub je esenciální jeho centrované postavení jak v klidu, tak i v pohybu - tzn. aby se pohyboval ve své ose a zároveň byl stabilizován funkčním svalovým řetězcem.

Ahinsa shoes® jsou navrženy fyzioterapeuty a vyrobeny tak, aby noha-hlezenní kloub-kolenní kloub-kyčelní kloub-i celý zbytek těla mohly zcela volně a přirozeně fungovat ve svém centrovaném postavením. To je základní předpoklad:
- centrovaného (fyziologického/přirozeného) postavení kloubu kolenního
- optimální aktivace svalového řetězce, který kolenní kloub stabilizuje

Oba tyto předpoklady musí být splněny zároveň, aby byly zajištěny podmínky přirozené funkce kolenního kloubu.

Jakékoliv cvičení a terapie kolenního kloubu ztrácí svůj smysl, pokud zbytek dne chodíte v obuvi, která způsobuje deformaci nebo změnu funkce nohy, a tím i kolenního kloubu.

Funkce Ahinsa shoes® byla ověřena na Masarykově univerzitě v Brně, Ahinsa shoes® jsou nejen navrženy, ale i doporučovány lékaři a fyzioterapeuty. 

Více o zdravé obuvi >> 

Doporučení lékařů a fyzioterapeutů >>


Reference

co říkají naši zákazníci ?

Novinky e-mailem: slevy, akce, inspirace

Odesláním e-mailu souhlasíte s našimi podmínkami

   

Barefoot boty / bosé boty / naboso

...je speciální kategorie obuvi konstruovaná tak, aby v ní mohly Vaše nohy fungovat co nejvíce jako naboso. Barefoot boty jsou lehké, flexibilní, s plným prostorem pro prsty a nemají žádný podpatek. Svoboda a radost pro Vaše nohy. Co více si přát?

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !