ČASTO KLADENÉ OTÁZKY O VLASTNOSTECH BOT

Použité materiály
Nepromokavost a impregnace
Teplo v botě
Prodyšnost
Adheze / Klouzavost

DALŠÍ OTÁZKY O :

Nákupu >>
Zdravotních benefitech chůze v Ahinsa shoes >>
O firmě Ahinsa shoes a našich principech >>

Použité materiály

Veškeré materiály, které používáme jsou vyráběny výlučně v Evropské Unii a mají ty nejpřísnější certifikace zdravotní nezávadnosti. Se všemi výrobci se osobně známe a můžeme vám tak garantovat špičkovou kvalitu a etické výrobní podmínky.
Používáme jak materiály přírodní (len, konopí), tak i luxusní materiály s mikrovláknem, které jsou voděodolné i prodyšné zároveň.

svrsek_cms_23

Nepromokavost a impregnace

Ahinsa shoes jsou vyrobeny jen z těch nejkvalitnějších certifikovaných materiálů z Evropské Unie. Například CF+ High Performance je speciální mikrovlákno, které je voděodolné, ale zároveň prodyšné (není to 100% nepromokavá neprodyšná gumová holinka, ale materiál má značně zvýšenou voděodolnost).

Také na vybraných modelech používáme na podšívce namalinovanou MEMBRÁNU, která nepustí vlhko dovnitř boty, ale dokáže odvádět pot ven.

Teplo v botě

V barefoot botě, narozdíl od klasické boty, se může noha naplno hýbat a být aktivní. Svaly pracují, dochází k metabolismu - vytváří se teplo a noha se zahřívá.

Často mají lidé “zmrzlé nohy” v zateplené botě i s několika vlněnými ponožkami. To proto, že se noha volně nehýbe a nezahřívá. Ahinsa shoes jsou pravým opakem - noha může pracovat a zahřívat se.
Jen pro příklad - když jdete v zimě štípat dřevo, také nepotřebujete teplé rukavice. I v tenkých rukavicích (nebo bez rukavic) se ruce zahřejí, protože jsou aktivní, pracují… Stejně tak jako i Vaše nohy v Ahinsa shoes. A nejen nohy, ale i celé tělo má z toho prospěch. Viz např. tyto články na našem blogu >>

Avšak pro extra mrazivé dny v zimním období dáváme k zimním botám speciálně zateplenou stélku s membránou. Tyto stélky Vám na požádání zašleme i k již zakoupeným botám. Cena je 210,-Kč včetně DPH. Objednat můžete na emailu info@ahinsashoes.com.

zimni-comfort-kotnickova-obuv-vegan-lifo (1)

Prodyšnost

Veškeré naše materiály jsou zcela prodyšné. I ty materiály, které vypadají “uměle” jsou prodyšné a zároveň mají zvýšenou voděodolnost.
Například CF+ High Performance je speciální mikrovlákno, které se při výrobě na sebe laminuje a zároveň speciálním způsobem propichuje. Tím se dosáhne voděodolného i prodyšného efektu. Jedná se pravděpodobně o nejlepší současně dostupný materiál. Je velmi drahý a jeho výrobce vždy v legraci podotkne, že jestli mu řekneme jediný objektivně měřitelný parametr (voděodolnost, prodyšnost, odolnost proti otěru, ohybu, …), ve kterém je živočišná kůže lepší, tak nám dá 100 metrů zdarma. A opravdu, zatím jsme žádný takový parametr nenašli ani my, ani naši zákazníci. Jedná se o opravdový high-end technologický “zázrak”.

Navíc jako jedna z mála firem při procesu výroby neslepujeme svršek s podšívkou (vůbec nebo jen bodově), čímž se opět udržuje maximální prodyšnost.

Adheze / Klouzavost

Vzorek podrážky většiny našich modelů “vlnovka” je inspirován německým materiálem navrženým pro maximální adhezi (přilnavost). Když se podíváte na “vlnovku” detailněji, tak zjistíte, že v místě kde má jedna “vlnka” své maximum, má druhá “vlnka” své minimum. Což je jedno z tajemství skvělé adheze.
Navíc je bota i podrážka zcela flexibilní VE VŠECH SMĚRECH a dokáže skvěle přilnout k povrchu. A právě tato větší styčná plocha, oproti klasické botě s pevnou podrážkou, přináší výrazně lepší adhezní vlastnosti i na náročném povrchu. Více informací o našich podrážkách naleznete zde >>

AUM01485


info@ahinsashoes.com

© Ahinsa shoes : healthy | vegan | fair 

Internetové stránky Ahinsashoes.cz využívají cookies za účelem zlepšení kvality a zajištění plné funkčnosti. Pokračováním procházení webu souhlasíte s jejich používáním (více informací). Souhlasím !